Marinelli (7.x-3.0-beta10) - en to hu translation catalogue (112 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: unpublished
hu: rejtett

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: read more
hu: tovább

en: Url
hu: Webcím

en: Footer
hu: Lábléc

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Published
hu: Közzétéve

en: By
hu: Beküldő:

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: on
hu: be

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Layout Type
hu: Elrendezés típusa

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: First Sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second Sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Layout width
hu: Szélesség

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Layout Settings
hu: Elrendezési beállítások

en: Under Content
hu: Tartalom alatt

en: Posted By
hu: Beküldte

en: wipe
hu: átúsztatás

en: Banner images
hu: Bannerképek

en: Back to homepage
hu: Vissza a kezdőlapra

en: Previous Ad
hu: Előző reklám

en: Next Ad
hu: Következő reklám

en: Breadcrumb Settings
hu: Morzsa beállítások

en: Primary menu settings
hu: Elsődleges menü beállítások

en: String settings
hu: Karakterlánc beállítások

en: css3 settings
hu: CSS3 beállítások

en: Banner managment
hu: Bannerkezelés

en: Breadcrumb title
hu: Morzsa címe

en: Do you want to show the title of the page in the breadcrumb?
hu: Megjelenjen az oldal címe a morzsában?

en: Title length
hu: Cím hossza

en: The title in the breadcrumb will be truncated after this number of character
hu: A morzsában lévő cím csonkítása ennyi karakter után

en: 1048px layout could show <strong>horizontal bars </strong> with lower resolutions...but honestly i think we are ready to make a wider web...
hu: Az 1048px elrendezésben <strong>vízszintes görgetősáv</strong> jelenhet meg alacsonyabb felbontásnál. De őszintén, készen állunk egy szélesebb web készítésére.

en: Fixed, 1048px width
hu: Rögzített, 1048px szélesség

en: Fixed, 988px width
hu: Rögzített, 988px szélesség

en: Choose a layout type
hu: Elrendezési típus kiválasztása

en: Content on the left
hu: Tartalom a bal oldalon

en: Content in the middle
hu: Tartalom középen

en: Content on the right
hu: Tartalom a jobb oldalon

en: Do you want to hide block title for the external blocks?
hu: Rejtve legyen a külső blokkok blokkcíme?

en: If you choose yes, block title will show only for sidebar blocks. The title will be hidden in all the other blocks (but not removed from source)
hu: Az igen választása esetén a blokk címe csak az oldalsáv blokkjain jelenik meg. A cím minden más blokkban rejtve lesz (de a forrásban megmarad)

en: Which kind of primary links do you want to use?
hu: Mi legyen az elsődleges hivatkozások típusa?

en: Classic one-level primary links, or mega drop-down menu
hu: Klasszikus egyszintű elsődleges hivatkozások vagy mega legördülő menü

en: Classic Primary Links
hu: Klasszikus elsődleges hivatkozások

en: Mega Drop Down
hu: Legördülő megamenü

en: Alt class (mega menu only)
hu: Alt osztály (csak megamenü)

en: On which occurency of primary links would you like to put the alt class?
hu: Az elsődleges hivatkozások melyik előforulásaiban szerepeljen az alt osztály?

en: The alt class will open the mega menu on the left
hu: Az alt osztály nyitja meg a megamenüt a bal oldalon

en: Do you want to use p tag for all the section titles that come before main site content?
hu: Legyen-e p jelölő a webhely fő tartalma előtt szereplő szakaszcímeknél?

en: If you choose yes, the theme will try to comply WCAG2 headings specifications by using the p tag instead of h2 for all the section title tags that come before the main content (for example banner title and top region block titles)
hu: Az igen választásakor a smink megpróbál megfelelni a WCAG2 fejlécspecifikációnak azzal, hogy a h2 helyett a p jelölőt használja a fő tartalom előtt álló összes szakaszcímhez (például a banner címéhez és a felső régió blokk címeihez)

en: Do you want to use h1 and h2 tags for site title and site slogan on the front page?
hu: A h1 és h2 jelölők szerepeljenek a webhely címeként és szlogenjeként a címlapon?

en: If you choose NO, the theme will force the p tag for title and slogan in every page. This might help with WCAG2 headings specification if you front page has the page title
hu: A NEM lehetőség kiválasztásakor a smink minden oldalon a p jelölő használatát kényszeríti ki a címhez és a szlogenhez. Ez segítheti a WCAG2 fejlécspecifikáció betartását, ha a címlapon van az oldalcím.

en: Which tag do you want to use for menu section titles?
hu: Milyen címke szerepeljen a menük szakaszcímeinél?

en: Using headings will improve screen-reader based navigation, however you will fail Wcag2 headings order raccomandations
hu: A fejlécek használata javítja a képernyőolvasóval való navigációt, de a WCAG2 fejlécrendezési ajánlásoknak nem tesz eleget

en: only <li>
hu: csak <li>

en: <h2> for first level and <h3> for megamenu sections
hu: <h2> az első szinthez és <h3> a megamenü szakaszokhoz

en: text of the sticky icon
hu: kiemelt ikon szövege

en: text of the top bar slide button
hu: felső sáv lenyitógombjának szövege

en: text of opened top bar slide button
hu: lenyitott felső sáv gombjának szövege

en: Do you want to use css3 effects?
hu: Legyenek használva CSS3 hatások?

en: With css3 you can have some additional css-based styles such as rounded corners and text shadows. This effects work only with some browsers. <strong>With css3 enabled you will probably fail css validation</strong>
hu: A CSS3-nál további css-alapú stílusokat használhat, például kerekített sarkokat és árnyékolt szöveget. Ezek a hatások csak néhány böngészővel használhatók. <strong>A CSS3 engedélyezése esetén valószínűleg meghiúsul a CSS ellenőrzés helyessége.</strong>

en: Css3 On
hu: CSS3 be

en: Css3 Off
hu: CSS3 ki

en: Do you want to use css3 font face embedding?
hu: Legyen használva CSS3 font face beágyazás?

en: With this option enabled we can use css3 nice fonts (Loading fonts may slow down page loading) <strong>You need to enable css3 to use this feature</strong>
hu: Ha engedélyezve van ez a beállítás, akkor használhatók a CSS3 nice betűtípusok (a betűtípusok betöltése lelassíthatja az oldal betöltését). <strong>Ennek a szolgáltatásnak a használatához engedélyezni kell a CSS3 beállítást.</strong>

en: Font face OFF
hu: Font Face KI

en: Font Face ON
hu: Font Face BE

en: Banner configuration
hu: Banner beállítások

en: Marinelli banners
hu: Marinelli bannerek

en: Drupal region (advertise)
hu: Drupal régiók (hirdetés)

en: Do you want to use Marinelli banners or a classic drupal region?
hu: Marinelli bannerek legyenek használatban vagy klasszikus drupal régió?

en: Choose the effect of your banner
hu: Banner hatásának kiválasztása

en: Choose the  rotation speed (milliseconds, default is 1000)
hu: Forgatási sebesség kiválasztása (milliszekundum, az alapértelmezés 1000)

en: Choose the banner delay (milliseconds, default is 4000)
hu: Banner késleltetésének kiválasztása (milliszekundum, az alapértelmezés 4000)

en: Pause on hover? default is YES
hu: Szünet, ha fölötte van az egér? Az alapértelmezés IGEN.

en: Do you want to show title and description over the banner?
hu: Megjelenjen cím és leírás a banner fölött?

en: Do you want to show the banner navigation over the banner?
hu: Megjelenjen a bannernavigáció a banner fölött?

en: Image !number: !title
hu: Kép !number: !title

en: Delete image.
hu: Kép törlése.

en: A clean theme still usable over 4000m!
hu: Egy letisztult smink, több mint 4000-en használják!

en: Topbar
hu: Felső sáv

en: Utility Menu (top)
hu: Segédmenü (fent)

en: Utility Menu (Bottom)
hu: Segédmenü (lent)

en: Search Region
hu: Keresési régió

en: Advertise
hu: Hirdetés

en: Over Content
hu: Tartalom fölött

en: Over Node
hu: Bejegyzés fölött

en: Under Node
hu: Bejegyzés alatt

en: Over Sidebars
hu: Oldalsávok fölött

en: Under Sidebars
hu: Oldalsávok alatt

en: Jump to the main content of this page
hu: Ugrás az oldal fő tartalmi részére

en: Jump to Content
hu: Ugrás a tartalomra

en: posted by
hu: beküldte:

en: close this panel
hu: panel bezárása

en: Upload a new banner
hu: Új banner feltöltése

en: Accessibility and code semantics settings
hu: Kisegítő lehetőségek és kódszemantika beállítások

en: See this content
hu: Tartalom megtekintése

en: Megamenu Source
hu: Megamenü forrás

en: Choose a menu to render as megamenu
hu: Ki kell választani a megamenüvé alakítandó menüt
