Marinelli (7.x-3.0-beta11) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Comments
id: Komentar

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: read more
id: lainnya

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Published
id: Dipublikasikan

en: By
id: Oleh

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: NO
id: TIDAK

en: YES
id: YA

en: You are here
id: Anda di sini

en: Search form
id: Form pencarian

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Back to homepage
id: Kembali ke halaman depan

en: Previous Ad
id: Ad sebelumnya

en: Next Ad
id: Ad selanjutnya

en: String settings
id: Pengaturan string

en: Jump to Content
id: Loncat ke Konten
