Marinelli (7.x-3.0-beta12) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Search form
fa: ورقه جستجو

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.

en: String settings
fa: تنظیمات رشته
