Marinelli (7.x-3.0-beta12) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Comments
tr: Yorumlar

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: read more
tr: devamını oku

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Published
tr: Yayında

en: By
tr: Yazar:

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: NO
tr: HAYIR

en: YES
tr: EVET

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Search form
tr: Arama formu

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Second Sidebar
tr: İkinci Yan Çubuk

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Under Content
tr: İçerik Altı

en: Posted By
tr: Gönderen

en: Back to homepage
tr: Ana syfaya geri dön

en: Previous Ad
tr: Önceki Reklam

en: Next Ad
tr: Sonraki Reklam

en: String settings
tr: Dizge ayarları

en: Topbar
tr: Üst çubuk

en: Utility Menu (top)
tr: Araçlar Menüsü (üst)

en: Utility Menu (Bottom)
tr: Araçlar Menüsü (alt)

en: Search Region
tr: Arama Bölgesi

en: Under Node
tr: Düğüm Altı

en: Under Sidebars
tr: Yan Çubuklar Altı

en: Jump to the main content of this page
tr: Bu sayfanın ana içeriğine atla

en: Jump to Content
tr: İçeriğe Atla

en: node-readmore-link
tr: düğümün-devamı-bağlantısı

en: posted by
tr: yazan

en: close this panel
tr: bu paneli kapat

en: See this content
tr: Bu içeriği gör
