Marinelli (7.x-3.0-beta12) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Comments
uk: Коментарі

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: unpublished
uk: неопубліковане

en: Weight
uk: Вага

en: none
uk: немає

en: read more
uk: детальніше

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Visibility
uk: Видимість

en: Published
uk: Опубліковано

en: By
uk: від

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: NO
uk: НІ

en: YES
uk: ТАК

en: on
uk: увімкнено

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Layout Type
uk: Тип макету

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Layout Settings
uk: Параметри розкладки

en: Breadcrumb Settings
uk: Налаштування рядка навігації

en: String settings
uk: Налаштування рядка

en: Choose a layout type
uk: Виберіть тип макета

en: Image !number: !title
uk: Зображення !number: !title

en: Search Region
uk: Область пошуку

en: Over Content
uk: Над вмістом

en: Over Node
uk: Над матеріалом

en: Under Node
uk: Під матеріалом

en: Over Sidebars
uk: Над бічними панелями

en: Under Sidebars
uk: Під бічними панелями

en: Jump to Content
uk: Перейти до вмісту

en: posted by
uk: опублікував
