Marinelli (7.x-3.0-beta4) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: ชื่อ

en: Content
th: เนื้อหา

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Comments
th: ความคิดเห็น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: none
th: ไม่มี

en: read more
th: อ่านเพิ่มเติม

en: Published
th: จัดพิมพ์แล้ว

en: Add new comment
th: แสดงความคิดเห็น

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong
