Marinelli (7.x-3.0-beta8) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conţinut

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: none
ro: nimic

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: Footer
ro: Subsol

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Published
ro: Publicat

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: NO
ro: NU

en: YES
ro: DA

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
