Marinelli (7.x-3.0-beta9) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: Comments
ja: コメント

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: unpublished
ja: 未掲載

en: none
ja: なし

en: read more
ja: 続きを読む

en: Url
ja: URL

en: Footer
ja: フッター

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Published
ja: 掲載

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: You are here
ja: 現在地

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。
