Mark (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enable
it: attiva

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Attiva

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: table
it: tabella

en: Revert
it: Ripristina

en: revert
it: ripristina

en: disable
it: disattiva

en: Global
it: Globale
