Marketo MA (7.x-1.2-beta1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: Pages
de: Seiten

en: Value
de: Wert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Manage
de: Verwalten

en: User
de: Benutzer

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Node
de: Beitrag

en: Basic Settings
de: Grundeinstellungen

en: Roles
de: Rollen

en: Form Settings
de: Formulareinstellungen

en: User login
de: Benutzeranmeldung

en: Key
de: Schlüssel

en: Date/Time
de: Datum/Uhrzeit

en: Activity
de: Aktivität

en: Proxy Port
de: Proxy-Port

en: Proxy Password
de: Proxy-Passwort

en: Add tracking to specific pages
de: Das Tracking zu bestimmten Seiten hinzufügen

en: Account ID
de: Konto-ID

en: Form components
de: Formularkomponenten

en: Field Definition
de: Felddefinition

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Webform settings
de: Webformular-Einstellungen

en: User field mapping
de: Benutzerfeld Mapping

en: Marketo MA Webform
de: Marketo MA Webformular
