Marketo MA (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Value
id: Nilai

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Save
id: Simpan

en: Manage
id: Kelola

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Roles
id: Peran

en: User login
id: Login pengguna

en: Key
id: Kunci

en: Date/Time
id: Tanggal/Jam

en: Activity
id: Aktifitas

en: Add tracking to specific pages
id: Tambahkan pelacak ke halaman tertentu

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Webform settings
id: Pengaturan Webform
