Marketo MA (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Value
it: Valore

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Save
it: Salva

en: Manage
it: Gestisci

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Roles
it: Ruoli

en: User login
it: Accesso utente

en: Key
it: Chiave

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Activity
it: Attività

en: Add tracking to specific pages
it: Aggiungi la tracciabilità (tracking) a specifiche pagine

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Webform settings
it: Impostazioni Webform
