Marketo MA (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Value
pt: Valor

en: Group
pt: Grupo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Save
pt: Salvar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Manage
pt: Gerenciar

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Roles
pt: Papéis

en: User login
pt: Login do usuário

en: Key
pt: Chave

en: Date/Time
pt: Data/Hora

en: Activity
pt: Atividade

en: Advanced Options
pt: Opções Avançadas

en: Account
pt: Conta

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Webform settings
pt: Configurações do Webform

en: User field mapping
pt: Mapeamento de campos do usuário

en: Activity Type
pt: Tipo de atividade
