Marketo MA (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Save
fa: ذخیره

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Manage
fa: مدیریت

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Drupal
fa: دروپال

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Key
fa: کلید

en: Date/Time
fa: تاریخ / ساعت

en: Activity
fa: فعالیت

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Account
fa: حساب

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Webform settings
fa: تنظیمات وب فرم
