Masquerade (7.x-1.0-rc7) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Go
uk: Перехід

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Only the users with <strong>masquerade as admin</strong> permission, will be able to masquerade as the users who belong to the roles selected below. User #1 is automatically considered an administrator, regardless of roles.
uk: Тільки користувачі з правами <strong>маскуватися як адміністратор</strong> можуть маскуватися під користувачів з вибраними нижче ролями. Користувач №1 автоматично вважається адміністратором, незалежно від ролі.

en: Masquerade as !user
uk: Замаскуватися під !user

en: Masquerade
uk: Маскування

en: Switch back
uk: << Зняти маскування

en: Quick switches:
uk: Швидке переключення:

en: User %masq_as does not exist. Please enter a valid username.
uk: Користувача %masq_as не існує. Введіть дійсне ім'я.

en: masquerade
uk: маскування

en: User %user no longer masquerading as %masq_as.
uk: Користувач %user більше не маскується під %masq_as.

en: User %user now masquerading as %masq_as.
uk: Користувач %user маскується під %masq_as.

en: masquerade as user
uk: маскуватися під користувача

en: masquerade as admin
uk: маскуватися під адміністратора

en: Masquerading
uk: Маскування

en: Masquerade autocomplete
uk: Автодоповнення маскування

en: Masquerade module allows administrators to masquerade as other users.
uk: Модуль Маскування дозволяє адміністраторам маскуватися під інших користувачів (входити під їхнім іменем).

en: This module allows permitted users to masquerade as other users.
uk: Цей модуль дозволяє користувачам із відповідними правами маскуватися під інших корисувачів

en: Masquerade as @testuser
uk: Замаскуватися під @testuser

en: Roles that are considered "administrators" for masquerading
uk: Ролі, які вважаються "адміністраторами" для маскування

en: Menu <em>Quick Switch</em> user
uk: Користувач в меню <em>Швидке переключення</em>

en: Enter the username of an account you wish to switch easily between via a menu item.
uk: Введіть ім'я користувача, на якого ви б хотіли перемкнутися через пункт меню.

en: Masquerade Block <em>Quick Switch</em> users
uk: Користувачі блоку маскування <em>Швидке переключення</em>

en: Enter the usernames, separated by commas, of accounts to show as quick switch links in the Masquerade block.
uk: Введіть імена користувачів, розділені комами, яких потрібно показати в блоці Маскування.

en: %user does not exist. Please enter a valid username.
uk: Користувача %user не існує. Введіть дійсне ім'я користувача.

en: Masquerade settings
uk: Налаштування маскування

en: Enter the users this user is able to masquerade as
uk: Введіть користувачів, під яких цей користувач може маскуватися

en: %user is not a valid user name.
uk: %user не є дійсним іменем користувача.

en: You are masquerading as <a href="@user-url">%masq_as</a>.
uk: Ви замаскувалися під <a href="@user-url">%masq_as</a>.

en: You are already masquerading. Please <a href="@unswitch">switch back</a> to your account to masquerade as another user.
uk: Ви вже маскуєтесь. <a href="@unswitch">Поверніться назад</a> у свій обліковий запис для маскування під іншим користувачем.

en: You cannot masquerade as yourself. Please choose a different user to masquerade as.
uk: Ви не можете замаскуватися під самого себе. Будь ласка, виберіть іншого користувача, щоб замаскуватися.

en: You are masquerading as %anonymous.
uk: Ви замаскувалися під %anonymous.

en: Enter the username to masquerade as.
uk: Введіть ім'я користувача, під якого замаскуватись.

en: Enter a comma separated list of user names that this user can masquerade as.
uk: Введіть перелік імен користувачів, розділених комами, під яких цей користувач може маскуватися.

en: You are now masquerading as !masq_as.
uk: Ви замаскувалися під !masq_as.

en: You are no longer masquerading as !masq_as and are now logged in as !user.
uk: Ви більше не маскуєтесь під !masq_as і зайшли як користувач !user.

en: This user is already %user.
uk: Цей користувач вже %user.

en: Masquerade as user
uk: Маскуватися під користувача

en: Masquerade as another user.
uk: Маскуватися під іншого користувача.

en: Masquerade as admin
uk: Маскуватися під адміністратора

en: Masquerade as the site admin (UID 1).
uk: Маскуватися під адміністратора сайту (UID 1).

en: administer masquerade
uk: керувати маскуванням

en: You are not allowed to masquerade as the selected user.
uk: Вам недозволено маскуватися під обраного користувача.

en: User masquerade settings.
uk: Налаштування маскування користувача.

en: Masquerade as any user
uk: Маскуватися під будь-якого користувача

en: Masquerade as any user.
uk: Маскуватися під будь-якого користувача.

en: masquerade as any user
uk: маскуватися під будь-якого користувача
