Mass Contact (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: content
pt: conteúdo

en: Subject
pt: Assunto

en: Send email
pt: Enviar e-mail

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Add category
pt: Nova categoria

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Help
pt: Ajuda

en: View
pt: Ver

en: Mail
pt: E-mail

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Selected
pt: Selecionado

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pt: Selecione <em>Sim</em> se você quer que essa categoria seja a padrão.

en: Category %category has been added.
pt: A categoria %category foi adicionada.

en: Category %category has been updated.
pt: A categoria %category foi atualizada.

en: Are you sure you want to delete %category?
pt: Você tem certeza que deseja apagar a categoria %category?

en: Category not found.
pt: Categoria não encontrada.

en: Category %category has been deleted.
pt: A categoria %category foi apagada.

en: Hourly threshold
pt: Limite por hora

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pt: Você não pode enviar mais do que %number mensagens por hora. Por favor, tente novamente mais tarde.

en: Your name
pt: Seu nome

en: You must select a valid category.
pt: Você deve escolher uma categoria válida.

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: help
pt: ajuda

en: Selected categories
pt: Categorias selecionadas

en: Attachments
pt: Anexos

en: Result
pt: Resultado

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Send yourself a copy.
pt: Enviar uma cópia para você.

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: Message body
pt: Corpo da mensagem

en: Your email address
pt: Seu endereço de e-mail

en: Add new category
pt: Adicionar nova categoria
