Mass Contact (7.x-1.0-alpha4) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: content
pl: zawartość

en: Subject
pl: Tytuł

en: Send email
pl: Wyślij e-mail

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: View
pl: Widok

en: Mail
pl: Poczta

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pl: <em>Tak</em>, jeśli ta kategoria ma być domyślnie wybrana.

en: Category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: Category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Are you sure you want to delete %category?
pl: Czy na pewno usunąć kategorię %category?

en: Category not found.
pl: Nie znaleziono kategorii.

en: Category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Hourly threshold
pl: Wiadomości na godzinę

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: You must select a valid category.
pl: Należy wybrać kategorię.

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: help
pl: pomoc

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Result
pl: Wynik

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Send yourself a copy.
pl: Prześlij mi kopię.

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Message body
pl: Treść wiadomości

en: Your email address
pl: Twój adres email

en: Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów

en: Add new category
pl: Dodaj nową kategorię

en: Configuration and setup
pl: Konfiguracja i ustawienia
