Mass Contact (7.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: content
uk: матеріал

en: Subject
uk: Тема

en: Send email
uk: Надіслати електронний лист

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Message
uk: Повідомлення

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Add category
uk: Додати категорію

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Mail
uk: Пошта

en: Related tasks:
uk: Пов'язані завдання:

en: Edit Mass Contact category
uk: Редагувати категорію Mass Contact

en: Delete Mass Contact category
uk: Видалити категорію Mass Contact

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Selected
uk: Вибране

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
uk: Виберіть <em>Так</em>, якщо хочете, щоб дана категорія була вибраною від початку.

en: Category %category has been added.
uk: Категорію %category додано.

en: Category %category has been updated.
uk: Категорію %category оновлено.

en: Are you sure you want to delete %category?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %category?

en: Category not found.
uk: Категорію не знайдено.

en: Category %category has been deleted.
uk: Категорію %category було видалено.

en: Information to show on the <a href="@form">Mass Contact page</a>.
uk: Інформація для показу на сторінці <a href="@form">Mass Contact</a>.

en: Hourly threshold
uk: Обмеження в годину

en: The maximum number of Mass Contact form submissions a user can perform per hour.
uk: Максимальна кількість надсилань форми Mass Contact, що користувач може виконати за годину.

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
uk: Ви не можете відсилати більше ніж %number повідомлень протягом однієї години. Будь ласка, спробуйте пізніше.

en: Send an email message using the contact form below.
uk: Надішліть електронне повідомлення за допомогою розташованої нижче форми.

en: Your name
uk: Ваше ім'я

en: Related tasks
uk: Пов'язані завдання

en: You must select a valid category.
uk: Необхідно вибрати правильну категорію.

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: help
uk: довідка

en: Selected categories
uk: Обрані категорії

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Result
uk: Результат

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Send yourself a copy.
uk: Надіслати собі копію.

en: Default sender name
uk: Базове ім'я відправника

en: Headers
uk: Заголовки

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Character set
uk: Набір символів:

en: Category list
uk: Список категорій

en: Message body
uk: Текст повідомлення

en: Your email address
uk: Ваша адреса електронної пошти

en: Troubleshooting
uk: Вирішення проблем

en: You must enter a valid email address.
uk: Введіть дійсну адресу електронної пошти

en: Opt-out options
uk: Параметри відмови

en: The number of attachments to allow on the contact form. The maximum number of allowed uploads may be limited by PHP. If necessary, check your system's PHP php.ini file for a max_file_uploads directive to change.
uk: Кількість вкладень, дозволених на контактній формі. Максимальна кількість дозволених вкладень може бути обмежена PHP. При необхідності, перевірте файл php.ini вашої системи PHP для зміни директиви max_file_uploads.

en: The message to display to users when giving them the option to opt out
uk: Повідомлення, відображуване користувачам, коли їм надається можливість відмовитися від отримання розсилань

en: This is the message users will see in thier account settings page when they are presented with a list of categories to opt out of.
uk: Це повідомлення користувачі будуть бачити на своїй сторінці налаштування облікового запису при показі списку категорій, щоб відмовитися від розсилання.

en: HTML Settings
uk: Налаштування HTML

en: Message header
uk: Заголовок повідомлення

en: List current categories
uk: Перелічити поточні категорії

en: Configure the module
uk: Налаштувати модуль

en: Archive a copy of this message on this website
uk: Архівувати копію цього повідомлення на цьому веб-сайті
