Mass Contact (7.x-1.0-alpha5) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: content
da: indhold

en: Subject
da: Emne

en: Send email
da: Send e-mail

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Add category
da: Tilføj kategori

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: View
da: Vis

en: Mail
da: E-mail

en: Edit Mass Contact category
da: Redigér Mass Contact-kategori

en: Delete Mass Contact category
da: Slet Mass Contact-kategori

en: Recipients
da: Modtagere

en: Selected
da: Valgt

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
da: Vælg <em>ja</em> hvis du ønsker, at denne kategori skal vælges som standard.

en: Category %category has been added.
da: Kategorien %category tilføjet.

en: Category %category has been updated.
da: Kategorien %category opdateret.

en: Are you sure you want to delete %category?
da: Ønsker du at slette %category?

en: Category not found.
da: Kategori ikke fundet.

en: Category %category has been deleted.
da: Kategorien %category slettet.

en: Hourly threshold
da: Kontakter pr. time

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
da: Du kan ikke sende flere end %number beskeder pr. time. Prøv venligst igen senere.

en: Your name
da: Dit navn

en: Related tasks
da: Relaterede opgaver

en: You must select a valid category.
da: Du skal vælge en gyldig kategori.

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: help
da: hjælp

en: Attachments
da: Bilag

en: Result
da: Resultat

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Send yourself a copy.
da: Send en kopi til dig selv.

en: Default sender name
da: Standard afsendernavn

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Category list
da: Kategoriliste

en: Message body
da: Meddelelsesbrødtekst

en: Your email address
da: Din e-mail-adresse

en: You must enter a valid email address.
da: Du skal indtaste en gyldig e-mail-adresse.
