Mass Contact (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: content
hu: tartalom

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Message
hu: Üzenet

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Add category
hu: Kategória hozzáadása

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Mail
hu: Levél

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
hu: <em>Igen</em> értékre állítva ez a kategória lesz az alapértelmezett.

en: Category %category has been added.
hu: „%category” kategória hozzá lett adva.

en: Category %category has been updated.
hu: „%category” kategória frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete %category?
hu: „%category” biztosan törölhető?

en: Category not found.
hu: A kategória nem található.

en: Category %category has been deleted.
hu: %category kategória törlése megtörtént.

en: Hourly threshold
hu: Óránkénti korlátozás

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hu: Óránként legfeljebb %number darab üzenetet lehet küldeni. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: Your name
hu: Saját név

en: You must select a valid category.
hu: Ki kell választani egy kategóriát.

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: help
hu: súgó

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Result
hu: Eredmény

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Number of attachments
hu: Csatolmányok száma

en: Send yourself a copy.
hu: Másolatot kérek.

en: Headers
hu: Fejlécek

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Character set
hu: Karakterkészlet

en: Category list
hu: Kategórialista

en: Message body
hu: Üzenet törzse

en: Your email address
hu: E-mail cím

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: Message header
hu: Üzenet fejléc

en: Send a mass email message
hu: Tömeges email üzenet küldése

en: Taxonomy terms: %terms
hu: Taxonómia kifejezések: %terms

en: Taxonomy vocabulary: %vocabulary
hu: Taxonómia szótár: %vocabulary
