Mass Contact (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: content
oc: contengut

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Add category
oc: Apondre una categoria

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: View
oc: Veire

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
oc: Picatz <em>Òc</em> se volètz qu'aquesta categoria siá seleccionada per defaut.

en: Category %category has been added.
oc: La categoria « %category » es estada aponduda.

en: Category %category has been updated.
oc: La categoria « %category » es estada mesa a jorn.

en: Are you sure you want to delete %category?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la categoria « %category » ?

en: Category not found.
oc: Categoria pas trobada.

en: Category %category has been deleted.
oc: La categoria « %category » es estat suprimida.

en: Hourly threshold
oc: Sulhet orari

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
oc: Podètz pas mandar mai de %number messatges per ora. Tornatz ensajar pus tard.

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: You must select a valid category.
oc: Vos cal causir una categoria valida.

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: help
oc: ajuda

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Send yourself a copy.
oc: Me mandar una còpia.

en: Miscellaneous
oc: Divers
