Mass Contact (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: content
ja: コンテンツ

en: Subject
ja: 件名

en: Send email
ja: メール送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Message
ja: メッセージ

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Add category
ja: カテゴリーを追加

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: View
ja: ビュー

en: Mail
ja: メール

en: Recipients
ja: 受信者

en: Selected
ja: 選択済み

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
ja: このカテゴリーをデフォルトで選択済みにするかどうかを指定してください。 「はい」 を選ぶと、コンタクトフォームのドロップダウンリスト内で選択済みになります。

en: Category %category has been added.
ja: カテゴリー %category が追加されました。

en: Category %category has been updated.
ja: カテゴリー %category が更新されました。

en: Are you sure you want to delete %category?
ja: 本当に、%category を削除してもよろしいですか？

en: Category not found.
ja: カテゴリーが見つかりません。

en: Category %category has been deleted.
ja: カテゴリー %category が削除されました。

en: Hourly threshold
ja: 時間単位のしきい値

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ja: 1時間に %number 回以上のメッセージ送信はできません。 しばらく経ってから再試行してください。

en: Your name
ja: 名前

en: You must select a valid category.
ja: カテゴリーの選択は必須です。

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: help
ja: ヘルプ

en: Attachments
ja: 添付

en: Result
ja: 結果

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Send yourself a copy.
ja: コピーを自分宛に送信したい場合は、ここにチェックを入れてください。

en: Mime Mail
ja: MIMEメール

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Category list
ja: カテゴリーの一覧

en: Message body
ja: メッセージ本文

en: Your email address
ja: あなたのメールアドレス

en: Troubleshooting
ja: トラブルシューティング

en: HTML Mail
ja: HTMLメール
