Mass Contact (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Subject
hi: विषय

en: Send email
hi: ईमेल भेजें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Message
hi: संदेश

en: Category
hi: वर्ग

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: View
hi: देखें

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Selected
hi: चुना गया

en: Category %category has been added.
hi: वर्ग %category जोडा गया

en: Category %category has been updated.
hi: श्रेणी %category को अद्यतन कर दिया गया हैं |

en: Are you sure you want to delete %category?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप %category को हटाना चाहते हैं?

en: Category not found.
hi: श्रेणी नहीं मिली

en: Category %category has been deleted.
hi: वर्ग %category मिटाया गया

en: Hourly threshold
hi: प्रति घंटा की सीमा

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hi: आप %number संदेश प्रति घंटे से अधिक नहीं भेज सकते हैं. कृपया बाद में पुन: प्रयास करें.

en: Your name
hi: आपका नाम

en: You must select a valid category.
hi: आपको एक वैध श्रेणी का चयन करना होगा |

en: help
hi: मदद

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Send yourself a copy.
hi: खुद को प्रति भेजें
