Mass Contact (7.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: content
fr: contenu

en: Subject
fr: Objet

en: Send email
fr: Envoyer un courriel

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Add category
fr: Ajouter une catégorie

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Help
fr: Aide

en: View
fr: Voir

en: Mail
fr: Courriel

en: Related tasks:
fr: Tâches reliées :

en: Mass Contact
fr: Contacter en masse

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Selected
fr: Sélectionné

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
fr: Définir à <em>Oui</em> si vous souhaitez sélectionner cette catégorie par défaut.

en: Category %category has been added.
fr: La catégorie %category a été ajoutée.

en: Category %category has been updated.
fr: La catégorie %category a été mise à jour.

en: Are you sure you want to delete %category?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %category ?

en: Category not found.
fr: Catégorie non trouvée.

en: Category %category has been deleted.
fr: La catégorie %category a été supprimée.

en: Hourly threshold
fr: Seuil horaire

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
fr: Vous ne pouvez pas envoyer plus de %number messages par heure. Veuillez réessayer ultérieurement.

en: Your name
fr: Votre nom

en: You must select a valid category.
fr: Vous devez choisir une catégorie valide.

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: help
fr: aide

en: Selected categories
fr: Catégories séléctionnées

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Result
fr: Résultat

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Number of attachments
fr: Nombre de pièces jointes

en: Send yourself a copy.
fr: M'envoyer une copie.

en: Default sender name
fr: Nom de l'expéditeur par défaut

en: Headers
fr: Entêtes

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Character set
fr: Jeu de caractères

en: Message body
fr: Corps du message

en: Your email address
fr: Votre adresse de courriel

en: Troubleshooting
fr: Dépannage
