Mass Contact (7.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: content
pt: conteúdos

en: Subject
pt: Assunto

en: Send email
pt: Enviar email

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Add category
pt: Adicionar categoria

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Help
pt: Ajuda

en: View
pt: Mostrar

en: Mail
pt: Correio

en: Related tasks:
pt: Tarefas relacionadas:

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Selected
pt: Selecionado

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pt: Coloque como <em>Sim</em> se desejar que esta categoria seja seleccionada por predefinição.

en: Category %category has been added.
pt: A categoria %category foi adicionada.

en: Category %category has been updated.
pt: A categoria %category foi actualizada.

en: Are you sure you want to delete %category?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar a categoria %category?

en: Category not found.
pt: Categoria não encontrada.

en: Category %category has been deleted.
pt: A categoria %category foi eliminada.

en: Hourly threshold
pt: Máximo por hora

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pt: Não pode enviar mais de %number mensagens por hora. Por favor tente mais tarde.

en: Your name
pt: O seu nome

en: You must select a valid category.
pt: Deve selecionar uma categoria válida.

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: help
pt: ajuda

en: Selected categories
pt: Categorias selecionadas

en: Attachments
pt: Anexos

en: Result
pt: Resultado

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Send yourself a copy.
pt: Enviar-me uma cópia.

en: Default sender name
pt: Nome do remetente predefinido

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: Your email address
pt: O seu endereço de email

en: Add new category
pt: Adicionar nova categoria

en: Message header
pt: Cabeçalho da mensagem
