Mass Email (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Subject
it: Oggetto

en: Message
it: Messaggio

en: Recipients
it: Destinatari

en: Your name
it: Il tuo nome

en: Custom
it: Personalizzato

en: Send
it: Invia

en: Your message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: From e-mail address
it: Indirizzo e-mail mittente

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
it: Esempi: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . Per indicare destinatari multipli, separa ogni indirizzo e-mail con una virgola.
