MASt (7.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Author
cy: Awdur

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Image
cy: Delwedd

en: Book
cy: Llyfr

en: General settings
cy: Gosodiadau cyffredinol

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Forum
cy: Fforwm

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Poll
cy: Pleidlais
