MASt (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Submit
it: Invia

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Image
it: Immagine

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Event
it: Evento

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Roles
it: Ruoli

en: Click here
it: Clicca qui

en: Poll
it: Sondaggio

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Taxonomy field @field_name not found.
it: Il campo tassonomia @field non esiste.

en: Request a new password
it: Richiedi una nuova password
