MASt (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Submit
pt: Enviar

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: On
pt: Ligado

en: Password
pt: Senha

en: Image
pt: Imagem

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Album
pt: Álbum

en: Audio
pt: Áudio

en: Event
pt: Evento

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Gallery
pt: Galeria

en: Short name
pt: Nome curto

en: Blog
pt: Blogue

en: Video
pt: Vídeo

en: Photo
pt: Fotografia

en: Webform
pt: Formulário

en: Poll
pt: Votação

en: Taxonomy field @field_name not found.
pt: Campo da taxonomia @field_name não encontrado.

en: Email or username
pt: E-mail ou utilizador
