MASt (7.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: Author
de: Autor

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: On
de: An

en: Password
de: Passwort

en: Image
de: Bild

en: Book
de: Buch

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Event
de: Ereignis

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Roles
de: Rollen

en: Click here
de: Hier klicken

en: Gallery
de: Galerie

en: Short name
de: Kurzname

en: Photo
de: Foto

en: Webform
de: Webformular

en: Poll
de: Umfrage

en: Sign in
de: Anmelden

en: Forgot your password?
de: Passwort vergessen?

en: Taxonomy field @field_name not found.
de: Taxonomie-Feld @field_name nicht gefunden.

en: Request a new password
de: Neues Passwort anfordern

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@url">Have you forgotten your password?</a>
de: Der Benutzername oder das Passwort sind nicht korrekt.  <a href=":@url">Haben Sie Ihr Passwort vergessen?</a>

en: Email or username
de: E-Mail oder Nutzername
