MASt (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Password
id: Sandi

en: Image
id: Gambar

en: Book
id: Buku

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Event
id: Acara

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Roles
id: Peran

en: Photo
id: Foto

en: Poll
id: Poling

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Taxonomy field @field_name not found.
id: Field taksonomi @field_name tidak ditemukan.
