MASt (7.x-1.0-rc1) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Submit
ku: بنێرە

en: Author
ku: نووسەر

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Image
ku: وێنە

en: Book
ku: پەڕتووک

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Page
ku: پەڕە

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Forum
ku: مەکۆ

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Poll
ku: ڕاپرسی
