MASt (7.x-1.0-rc1) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Author
os: Автор

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Image
os: Сурæт

en: Book
os: Чиныг
