Material base (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Actions
it: Azioni

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: @current of @max
it: @current di @max

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Header background
it: Sfondo intestazione
