Material base (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Content
uk: Вміст

en: Actions
uk: Дії

en: Login
uk: Вхід

en: Search
uk: Пошук

en: Password
uk: Пароль

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Request new password
uk: Запит нового паролю

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Go to page @number
uk: Перейти до сторінки @number

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: @current of @max
uk: @current з @max

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Header background
uk: Фон верхнього колонтитулу
