Material base (7.x-1.10) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Pages
is: Síður

en: E-mail
is: Netfang

en: Content
is: Innihald

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Login
is: Innskráning

en: Search
is: Leit

en: Password
is: Lykilorð

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Request new password
is: Óska eftir nýju lykilorði

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: @current of @max
is: @current af @max
