Material base (7.x-1.10) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Actions
pt: Ações

en: Search
pt: Buscar

en: Password
pt: Senha

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Request new password
pt: Recuperar senha

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Go to page @number
pt: Ir para a página @number

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: @current of @max
pt: @current de @max

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Header background
pt: Fundo do cabeçalho
