Material base (7.x-1.4) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Pages
cy: Tudalennau

en: E-mail
cy: E-bost

en: Content
cy: Cynnwys

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Search
cy: Chwilio

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Go to previous page
cy: Ewch i'r dudalen flaenorol

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Help
cy: Cymorth

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Request new password
cy: Gofyn am gyfrinair newydd

en: You are here
cy: Rydych yma

en: Go to first page
cy: Ewch i'r dudalen gyntaf

en: Go to last page
cy: Ewch i'r dudalen olaf

en: Go to page @number
cy: Ewch i dudalen @number

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: @current of @max
cy: @current o @max

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen

en: Status message
cy: Neges statws
