Material base (7.x-1.5) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: E-mail
de: E-Mail

en: Content
de: Inhalt

en: Actions
de: Aktionen

en: Login
de: Anmelden

en: Search
de: Suche

en: Password
de: Passwort

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Help
de: Hilfe

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: ‹ previous
de: ‹ vorherige Seite

en: next ›
de: nächste Seite ›

en: Request new password
de: Neues Passwort anfordern

en: You are here
de: Sie sind hier

en: Go to first page
de: Zur ersten Seite

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: Go to page @number
de: Gehe zu Seite @number

en: « first
de: « erste Seite

en: last »
de: letzte Seite »

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: @current of @max
de: @current von @max

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Footer content
de: Fußzeileninhalt

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Header background
de: Hintergrund der Kopfzeile

en: Navbar
de: Navigationsleiste

en: Drawer
de: Schublade
