Material base (7.x-1.6) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: E-mail
id: Email

en: Content
id: Konten

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Login
id: Masuk

en: Search
id: Pencarian

en: Password
id: Sandi

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Request new password
id: Lupa sandi

en: You are here
id: Anda di sini

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page @number
id: Ke halaman @number

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: @current of @max
id: @current dari @max

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Status message
id: Pesan status

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
