Material base (7.x-1.8) - en to lt translation catalogue (31 entries)

en: Pages
lt: Puslapiai

en: E-mail
lt: El. paštas

en: Content
lt: Turinys

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Login
lt: Prisijungti

en: Search
lt: Paieška

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Go to previous page
lt: Atgal į buvusį puslapį

en: Go to next page
lt: Toliau į kitą puslapį

en: Help
lt: Pagalba

en: Header
lt: Antraštė

en: Footer
lt: Poraštė

en: ‹ previous
lt: ‹ ankstesnis

en: next ›
lt: kitas  ›

en: Request new password
lt: Pamiršau slaptažodį

en: You are here
lt: Jūs esate čia

en: Go to first page
lt: Eiti į pirmą puslapį

en: Go to last page
lt: Eiti į paskutinį puslapį

en: Go to page @number
lt: Eiti į @number puslapį

en: « first
lt: « pirmas

en: last »
lt: paskutinis  »

en: Skip to main content
lt: Pereiti į pagrindinį turinį

en: Error message
lt: Klaidos žinutė

en: Warning message
lt: Įspėjimo žinutė

en: @current of @max
lt: @current iš @max

en: Page top
lt: Puslapio viršus

en: Page bottom
lt: Puslapio apačia

en: Sidebar first
lt: Pirma pusė

en: Status message
lt: Būsenos žinutė

en: Highlighted
lt: Paryškintas

en: Sidebar second
lt: Antra pusė
