Material base (7.x-1.9) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Content
ar: المحتوى

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Search
ar: بحث

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Go to page @number
ar: الذهاب إلى الصفحة @number

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
