Material base (7.x-1.9) - en to hr translation catalogue (31 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Content
hr: Sadržaj

en: Actions
hr: Akcije

en: Login
hr: Prijava

en: Search
hr: Pretraga

en: Password
hr: Lozinka

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Help
hr: Pomoć

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: You are here
hr: Vi ste ovdje

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Go to page @number
hr: Idi na stranicu @number

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: @current of @max
hr: @current od @max

en: Page top
hr: Vrh stranice

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: Sidebar first
hr: Prvi stupac

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Highlighted
hr: Istaknuto

en: Sidebar second
hr: Drugi stupac
