Materialize Framework (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Help
hi: मदद

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
