Materialize Framework (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Help
pt: Ajuda

en: Last post
pt: Última entrada

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Topics
pt: Tópicos

en: Posts
pt: Mensagens

en: You are here
pt: Está aqui

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: (active tab)
pt: (separador ativo)

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral
