Materialize Framework (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Content
ar: المحتوى

en: Comments
ar: التعليقات

en: Help
ar: المساعدة

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Forum
ar: المنتدى

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
