Materialize Framework (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Pages
de: Seiten

en: Content
de: Inhalt

en: Comments
de: Kommentare

en: Help
de: Hilfe

en: Last post
de: Letzter Beitrag

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Add new comment
de: Neuen Kommentar hinzufügen

en: Topics
de: Themen

en: Posts
de: Beiträge

en: You are here
de: Sie sind hier

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: (active tab)
de: (aktiver Reiter)

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste
