Materialize Framework (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Help
it: Aiuto

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
