Materialize Framework (7.x-1.1) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Pages
vi: Trang

en: Content
vi: Nội dung

en: Comments
vi: Bình luận

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Last post
vi: Bài gửi cuối

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Forum
vi: Diễn đàn

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Topics
vi: Chủ đề

en: Posts
vi: Số bài gửi

en: You are here
vi: Bạn đang ở đây

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: (active tab)
vi: (tab hoạt động)

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai
