Materialize Framework (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
